ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 3, 05-120 Legionowo

22 774 45 95 info@kzb-legionowo.pl

Zdrowo handluj na moim rynku

Prowadzisz ekologiczne gospodarstwo? Jesteś producentem artykułów rolno-spożywczych wytwarzanych w systemie rolnictwa ekologicznego i szukasz miejsca, gdzie mogliby je kupować mieszkańcy Legionowa i okolic? Zapraszamy na „Mój Rynek” w Legionowie!

O „Moim Rynku”

„Mój Rynek” to zmodernizowany plac handlowy o powierzchni 2 997,80 m2 położony u zbiegu ulic Piotra Wysockiego, marsz. J. Piłsudskiego oraz Jana III Sobieskiego. Targowisko czynne jest 7 dni w tygodniu (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych) – w okresie kwiecień – październik w godz. 04:00-18:00, w okresie listopad-marzec w godz. 05:00-16:00.

  • 55% powierzchni placu przeznaczone jest na sprzedaż produktów rolno-spożywczych.
  • 15% powierzchni placu przeznaczone jest na sprzedaż produktów rolno-spożywczych wyprodukowanych w systemie rolnictwa ekologicznego.

Targowisko dysponuje stanowiskami handlowymi o powierzchni do 5m2,10m2 i powyżej 10m2. Do dyspozycji handlujących udostępnione zostały:

  • 32 zadaszone stanowiska
  • 6 miejsc do handlu bezpośrednio  z samochodu
  • 12 stanowisk przeznaczonych dla drobnego handlu
  • rozkładane stoły
  • toaleta

W każdą niedzielę na terenie targowiska odbywa się kiermasz nazywany przez mieszkańców potocznie „rupieciarnią”, podczas którego ma miejsce sprzedaż lub wymiana artykułów okazjonalnych, rzeczy używanych i niepotrzebnych przez osoby prywatne. Udział w nim jest bezpłatny. Na terenie targowiska mogą odbywać się również wydarzenia kulturalne takie jak: licytacje, festyny, festiwale, koncerty. 

Dla klientów targowiska przewidzianych jest 12 miejsc postojowych od strony ul. Wysockiego.

Rezerwacja stanowiska handlowego na „Moim Rynku”

Miesięczna rezerwacja miejsca na „Moim Rynku” wynosi tylko:

  • 10 zł za stoisko ekologiczne i dla rolników.
  • 55 zł dla pozostałych sprzedawców.

Aby zarezerwować miejsce na targowisku należy wypełnić formularz rezerwacyjny, a następnie złożyć go w biurze Targowiska Miejskiego w Legionowie mieszczącym się na „Moim Rynku” bądź też przesłać drogą elektroniczną na adres targowisko@kzb-legionowo.pl. Po dopełnieniu wszelkich formalności oraz opłaceniu rezerwacji, zostanie przyznane konkretne stanowisko handlowe.

Dodatkowo,dokonując rezerwacji na „Moim Rynku” dajemy Ci możliwość nieodpłatnego rozreklamowania swojego stoiska na stronie internetowej KZB Legionowo Sp. z o.o. oraz na profilu „Mój Rynek Legionowo” na platformie facebook, a także w gazecie „Miejscowa na weekend”. Pomoże to Tobie w zdobyciu nowych klientów, a mieszkańcom ułatwi odnalezienie Twojego stoiska. Informacja, która pojawi się na naszej stronie będzie zawierała kilka słów o Twoim gospodarstwie i o produktach, które oferujesz, a także wzmiankę w jakie dni można Cię znaleźć wraz z numerem stoiska, a także zdjęcia pokazujące Twoje gospodarstwo oraz oferowane produkty.

Aby skorzystać z powyższej oferty należy dokonać rezerwacji miejsca handlowego na placu A Targowiska Miejskiego w Legionowie „Mój Rynek” (wniosek do pobrania), uiścić opłatę rezerwacyjną w odpowiedniej wysokości w kasie targowiska, a także wypełnić formularz (formularz do pobrania).

Informacja o Twoim stoisku pojawi się na stronie KZB Legionowo Sp. z o.o. oraz na profilu „Mój Rynek Legionowo” na platformie facebook w terminie do 3 dni roboczych od dnia złożenia kompletnego wniosku oraz w najbliższym wydaniu gazety „Miejscowa na weekend” (pod warunkiem otrzymania zgłoszenia przed zamknięciem numeru).

Nasz cel

Chcemy ułatwić mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości produktów posiadających certyfikat ekologicznego pochodzenia, od rolników i producentów, w atrakcyjnych cenach. Chcielibyśmy aby ekologiczny styl życia był dostępny dla jak największej grupy. W miarę rozwoju Mojego Rynku planujemy organizować różnorodne wydarzenia wspierające sprzedaż jak na przykład warsztaty ogrodnicze czy też spotkania ze specjalistami zdrowego żywienia.

Co to znaczy eko?

Żywność ekologiczna pochodzi z gospodarstw ekologicznych i jest wytwarzana bez udziału nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin oraz antybiotyków. Produkt ekologiczny to artykuł, którego oddziaływanie na środowisko jest maksymalnie ograniczone lub całkowicie zlikwidowane. Produkty te posiadają odpowiednie certyfikaty i pochodzą z polskich gospodarstw. W rezultacie można powiedzieć, że produkty ekologiczne są naturalne i nieprzetworzone, dzięki czemu też zdrowsze, bo nie tracą swoich wartości odżywczych podczas modyfikowania.

Kontakt

tel. 22 774 94 05 (wtorki, czwartki i soboty) w godz. 07:00 – 15:00

e-mail: targowisko@kzb-legionowo.pl

Mój Rynek Legionowo  

Regulamin targowiska „Mój Rynek”

Wniosek

Formularz