Sauna

SAUNA SUCHA

Życie w ciągłym biegu szybko przejawia się zmęczeniem, nadmiarem stresu i ogólnym osłabieniem. Wizyta w saunie suchej pozwoli się zrelaksować, a także pozbyć się zgromadzonych w organizmie toksyn.
Sauna sucha to seans w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura 90-110°C oraz wilgotność od 5% do 10%. Takie warunki uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami.
Przed wejściem do sauny zaleca się wziąć prysznic i dokładnie osuszyć ciało. Jednorazowy seans w saunie suchej powinien trwać od 10 do 15 minut. Następnie należy wyjść z pomieszczenia, wziąć zimny prysznic i ponownie powrócić. Cały seans kończy się po trzeciej serii – wówczas należy natrzeć ciało olejkiem oraz wypić ok. 1 litra płynów.

Zalety sauny suchej

Podczas przebywania w saunie suchej ciało intensywnie poci się pod wpływem wysokiej temperatury. Otwierają się pory, przez które przedostają się wszelkie substancje toksyczne zgromadzone w organizmie. Jednak detoksykacja to nie jedyna zaleta.
Sauna sucha pozwala zrelaksować się i odprężyć. Pod wpływem wysokiej temperatury zmniejsza się też napięcie mięśniowe. Ponadto sauna wpływa korzystnie na pracę serca, poprawia krążenie oraz pozwala na uregulowanie ciśnienia tętniczego.

Sauna sucha – przeciwwskazania

Przebywanie w saunie suchej nie jest wskazane dla dość szerokiej grupy osób. Warto jednak mieć świadomość, że w niektórych przypadkach przeciwwskazania są tylko chwilowe – do czasu ustąpienia schorzeń.
Sauna sucha nie jest polecana między innymi takim osobom jak:

  • kobiety w ciąży
  • osoby cierpiące na jakiekolwiek dolegliwości skórne,
  • osoby cierpiące na takie dolegliwości jak:
  1. przeziębienie,
  2. grypa,
  3. choroby płuc,
  4. nadciśnienie,
  5. wrzody,
  6. niewydolność nerek,
  7. niewydolność serca
  8. astma,
  9. epilepsja,
  10. jaskra,

Regulamin korzystania z sauny suchej na pływalni miejskiej na osiedlu Piaski w Legionowie >>>