Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kompleksowa obsługa nieruchomości

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów. Dokładniejsze informacje o naszej firmie oraz świadczonych usługach chętnie uzupełnimy podczas spotkania z Państwem. W przypadku pytań dotyczących naszej oferty i ewentualnej współpracy prosimy o kontakt pod nr telefonu 22 766 47 36.

KZB Legionowo Sp. z o.o. - powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego – jest  największym i najdłużej działającym na terenie Legionowa zakładem obsługującym Wspólnoty Mieszkaniowe.

W chwili obecnej Dział Administrowania Nieruchomościami zarządza bądź administruje nieruchomościami 34 Wspólnot skupiających budynki z 1059 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni 50000 m2. Ponadto zarządza gminnym zasobem mieszkaniowym, w skład którego wchodzi 46 budynków. 

Spółka posiada własną siedzibę, która znajduje się w budynku przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 3. Siedziba posiada salę konferencyjną do obslugi zebrań wspólnot mieszkaniowych. Są w niej przechowywane dokumenty poszczególnych wspólnot, w tym dokumentacja techniczna budynków. Wszelkie dokumenty, w tym finansowe, dostępne są codziennie dla każdego właściciela lokalu, w godzinach urzędowania. 

KZB Legionowo Sp. z o.o. zatrudnia profesjonalną kadrę zarządczą. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie, a osoba bezpośrednio współpracująca ze Wspólnotami Mieszkaniowymi posiada licencję zawodową zarządcy nieruchomości.

System rozliczeń finansowych Wspólnot mieszkaniowych oparty jest na nowoczesnym programie komputerowym Perseus, a poszczególne rachunki prowadzone są przy zastosowaniu wynegocjowanych z Bankiem i korzystnych dla wspólnot opłatach. Perseus jest programem wspomagającym zarządzanie Wspólnotami Mieszkaniowymi posiadającym wszystkie funkcje niezbędne w tego rodzaju działalności. Dzięki temu w dowolnym momencie możemy sprawdzić stan rozliczeń każdego lokalu. Jednocześnie w części związanej z windykacją możemy sprawdzić stan rozrachunków - należności od współwłaścicieli lub zobowiązań wobec dostawców.

Program umożliwia rejestrację odczytów z liczników instalowanych w budynku i w każdym lokalu oraz zapewnia rozliczenia mediów.

Program Perseus:

 • spełnia przepisy Ustawy o Rachunkowości; 
 • dostarcza pełną sprawozdawczość kontrolną i ewidencyjną dla księgowości wspólnot mieszkaniowych; 
 • może być rozbudowywany o dodatkowe moduły stosownie do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

W ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za skutki podejmowanych działań związanych z wykonywaniem czynności zarządczych posiadamy aktualną polisę ubezpieczeniową w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń.

W swojej działalności kierujemy się zasadą ochrony interesu osób, na których rzecz działamy.     

Pracujemy solidnie stosując standardy zawodowe.

Konsekwentnie przestrzegamy prawa.

W ramach prowadzonej działalności oferujemy: 

 • Stałą współpracę z Zarządem Wspólnoty, 
 • Realizację bieżących zadań administracyjnych zlecanych przez Zarząd Wspólnoty, 
 • Organizowanie i przygotowywanie materiałów na zebrania Wspólnoty Mieszkaniowej, 
 • Utrzymanie w należytym stanie, porządku i czystości pomieszczeń i urządzeń budynku, służących do wspólnego użytku właścicieli, 
 • Realizację w imieniu Wspólnoty mieszkaniowej umów na dostawę energii cieplnej, energii elektrycznej, wody i odprowadzenia ścieków, wywozu nieczystości stałych i gabarytów, 
 • Dokonywanie okresowych przeglądów budynku i jego instalacji wynikających z przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz prowadzenie książki obiektu budowlanego, 
 • Likwidacja skutków awarii urządzeń i instalacji wewnętrznych, 
 • Prowadzenie rachunku bankowego oraz ksiąg rachunkowych dla wspólnoty zgodnie z wymogami ustawy o własności lokali, rachunkowości, VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych, 
 • Prowadzenie indywidualnych kont rozliczeń dla wpłat na zaliczkę na pokrycie kosztów utrzymania części wspólnej budynku, usług komunalnych oraz funduszu remontowego, 
 • Sporządzanie okresowych analiz przychodów i kosztów Wspólnoty, 
 • Prowadzenie windykacji należności wynikających z użytkowania lokali, 
 • Sporządzanie projektów rocznego planu gospodarczego dla nieruchomości, 
 • Przygotowywanie i sporządzanie programów robót, kosztorysów inwestorskich oraz zamierzeń remontowych, 
 • Ubezpieczenie budynku oraz terminowe opłacanie opłat publicznoprawnych, 
 • Wydawanie zaświadczeń i poświadczeń właścicielom lokali.  
 • Obsługa prawna Wspólnoty.
 • Reprezentowanie za zewnątrz przed organami administracji państwowej i samorządowej
 • Porady prawne związane z bieżącym administrowaniem/zarządzaniem nieruchomością wspólną oraz przygotowanie i opiniowanie dokumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Wspólnoty
 • Zarządzanie procesem egzekwowania rękojmi i gwarancji na nieruchomości

 

Za zarządzanie Państwa nieruchomościami proponujemy wynagrodzenie w wysokości 0,70zł/m² powierzchni użytkowej lokali.

Osobą upoważnioną do kontaktu w sprawie przedstawionej oferty jest Kazimierz Żmijewski, tel. 22 766-47-36 lub 608-035-722.

Każdy element naszej oferty może zostać na Państwa życzenie modyfikowany, aby dopasować zakres obsługi do potrzeb i oczekiwań każdego Klienta.

 

 

Najnowsze informacje

Pływalnia od września

27.06.2018

  Wrześniowy termin oddania pływalni na os. Piaski nie jest zagrożony. W miniony poniedzia
Przerwa technologiczna na pływalni

19.06.2018

  W poniedziałek 23 lipca rozpocznie się przerwa technologiczna na Pływalni Miejskiej. Od t
Zadaszenie lodowiska

26.04.2018

  Najbliższy sezon zimowy może się znacznie wydłużyć dla wielbicieli łyżwiarstwa. Spó
Z wizytą na budowie basenu

10.04.2018

  Największą inwestycją realizowaną przez spółkę KZB Legionowo jest pływalnia przy Szk
Wesołych Świąt

30.03.2018

Tężnia po przerwie

29.03.2018

Po zimowej przerwie spółka KZB Legionowo ponownie zaprasza do Parku Zdrowia i znajdującej się

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...