Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek w piłce siatkowej dziewcząt w ZS 27.02-1.03.2015 r.

W dniach 28.02 – 01.03.2015 w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Zegrzyńskiej 3 w Legionowie odbył się turniej Mistrzostw Mazowsza Młodziczek w piłce siatkowej. Jest to oficjalny turniej Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie stanowi on pierwszy etap Mistrzostw Polski PZPS. Organizację tych zawodów powierzono Legionowskiemu Towarzystwu Siatkówki „Legionovia".

Do turnieju przystąpiło 5 najlepszych drużyn z Mazowsza: LTS Legionovia I, MOS Wola Warszawa, Nike Ostrołęka, LTS Legionovia II oraz ATENA Warszawa. Pierwszy raz w historii Legionowskiego klubu zdarzyło się, aby w turnieju finałowym, wieńczącym zmagania ligowe wystąpiły dwie drużyny reprezentujące barwy LTS Legionovia. Turniej rozegrany został systemem jednej grupy, czyli każdy zagrał po jednym meczu z pozostałymi zespołami. Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący a to za sprawą niespodzianki w meczu otwarcia. LTS Legionovia II niespodziewanie wygrała z LTS Legionovią I po bardzo zaciętym pojedynku 2:1. W kolejnym meczu zawodniczki LTS Legionovia II również wygrały z zespołem ATENA Warszawa, po raz kolejny sprawiając niespodziankę. Biorąc pod uwagę, że drugi zespół LTSu awansował do tego turnieju po grach barażowych, wygranie obu tych spotkań było nie lada zaskoczeniem dla wszystkich. Legionovia I jednak w pozostałych meczach z NIKE oraz z ATENĄ pokazała, że nie bez przyczyny wygrała całą ligę, tracąc w trakcie sezonu tylko jednego seta, a przegrana ze swoimi potencjalnie słabszymi koleżankami była tzw. wypadkiem przy pracy. Oba te spotkania zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem LTS I 2:0. O wielu rzeczach zdecydował przedostatni mecz turnieju pomiędzy NIKE Ostrołęka a Legionovia II. W tym pojedynku okazały się lepsze zawodniczki NIKE, które wygrały to spotkanie 2:0. O zwycięstwie w turnieju miał więc zdecydować ostatni mecz pomiędzy dwoma odwiecznymi rywalami, czyli LTS Legionovia I oraz MOS Wola Warszawa. MOS w trakcie turnieju wygrał wszystkie swoje mecze. Spotkanie to w opinii wielu kibiców i trenerów oraz oficjeli było wspaniałym zwieńczeniem całych Mistrzostw. Gra obydwu zespołów, które z ogromną determinacją walczyły o złoto, porywała kibiców i stała na najwyższym poziomie. Ostatecznie wygrały zawodniczki MOS Wola Warszawa 2:1 po zaciętym tie break-u, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce. Dalsze miejsca zajęły: LTS Legionovia I srebrne medale, LTS Legionovia II medale brązowe, NIKE Ostrołęka miejsce IV a miejsce V ATENA Warszawa. Pierwsze 3 miejsca premiowane są awansem do ¼ Mistrzostw Polski, jednak to zawodniczki NIKE Ostrołęka a nie Legionovii II w nich zagrają. Wszystko za sprawą przepisów, które zabraniają awansu dwu zespołów z jednego klubu. Ten turniej to nie koniec siatkarskich emocji ponieważ już w dniach 5-8.03.2015 w hali przy SP Nr1 przy ul. Zakopiańskiej 4 rozegrany zostanie turniej ¼ Mistrzostw Polski Kadetek z udziałem zawodniczek LTS Legionovia, które przed kilkoma tygodniami wywalczyły tytuł Mistrzyń Mazowsza. Serdecznie zapraszamy.

 

tn 1   tn 2   tn 3 

Najnowsze informacje

Informacja

21.08.2019

W związku z przerwą konserwacyjną w dniach 22- 08-2019 r. do 29-08-2019 r. poziom 1 garażu wielo
I Zawody dla dzieci i młodzieży na pływalni „Wodne Piaski” w Legionowie

21.05.2019

I Zawody dla dzieci i młodzieży na pływalni „Wodne Piaski” w Legionowie, które odbyły się
Informacja

12.04.2019

Szanowni Państwo,Spółka KZB Legionowo będąca współzarządcą boiska sportowego przy ul. Siw

08.04.2019

Pływalnia "Wodne Piaski" ma specjalną ofertę na czas strajku w oświacie. Od poniedziałku do pi
Otwarte nurkowanie DAJ NURA 14.04.2019 r

05.04.2019

Serdecznie zapraszamy na wspólne wydarzenie Fundacji Lupus oraz KZB Legionowo Sp. z o.o na basenie
Pływalnia dla Seniorów

28.02.2019

Pływalnia „Wodne Piaski” rozszerza ofertę dla legionowskich seniorów. Wszystkich mieszkańcó

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...