Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowe „Sówki” na Piaskach

Piknik rodzinny, który odbył się 29.08 na os. Piaski był oficjalną inauguracją filii przedszkola „Wesołe Sówki”, które spółka KZB Legionowo otworzyła w nowym bloku przy al. 1 Dywizji Zmechanizowanej w samym sercu osiedla Piaski. Oprócz przedszkolaków na parterze wybudowanego przez gminę Legionowo bloku znajdą się przychodnia oraz klub osiedlowy. W bloku zamieszka także 30 legionowskich rodzin.

Budynek ma cztery kondygnacje naziemne i 30 lokali mieszkalnych. W budynku znajduje się garaż podziemny, a na parterze – przedszkole o powierzchni 388 m2, o połowię mniejsza przychodnia oraz kameralny klub osiedlowy, a na zewnątrz powstały miejsca parkingowe, plac zabaw oraz boisko.

Podczas pikniku rodzinnego po raz pierwszy można było zobaczyć nowocześnie wyposażone sale przedszkola. Jest to filia istniejącego od 2016 roku Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Sówki”, prowadzonego przez spółkę KZB Legionowo.

- W filii „Wesołych Sówek” znajdują się trzy oddziały na 60 dzieci. Pomimo tego, że placówka jest niepubliczna, podobnie jak w przedszkolu przy ul. Jagiellońskiej opłaty będą takie same jak w przedszkolach gminnych – zapowiada prezes KZB Legionowo Irena Bogucka, dodając, że spółka rozszerzyła swoją działalność o 60 przedszkolaków. Przedszkole jest bardzo nowoczesne, piękne, to perełka naszego miasta – dodaje prezes Bogucka.

Maluchy i rodzice już dzień po otwarciu mogli uczestniczyć w spotkaniach adaptacyjnych, a 1 września placówka rusza pełną parą. Będzie ono funkcjonowało na takich samych zasadach jak pozostałe gminne placówki przedszkolne, oferując cała gamę zajęć dodatkowych.

- W naszych oddziałach oferujemy dzieciom edukację na najwyższym poziomie. Proponujemy wiele zajęć dodatkowych, rozwijających umiejętności dzieci. Są to zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, taneczne, rytmika, język angielski. Oferujemy dzieciom warsztaty, na których będą przeprowadzały eksperymenty fizyczno – chemiczne, oczywiście dostosowane do ich wieku – wylicza dyrektor Grażyna Rzewuska. Dzieci będą miały regularne, comiesięczne spotkania z teatrem i muzyką.

tn DSC 0375  tn DSC 0425  tn DSC 0459

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...