Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Basen zgodnie z planem

Bez przeszkód przebiega budowa basenu przy Zespole Szkół na os. Piaski. Zaledwie kilka miesięcy od wbicia pierwszej łopaty w miejscu, gdzie 1 września 2018 roku będą pływać pierwsi uczniowie, widać już fundamenty tej inwestycji.

Przy Zespole Szkół powstaje budynek parterowy, częściowo podpiwniczony, w którym znajdzie się basen pływacki o wymiarach 25x16,5 m z 7 torami. Basen rekreacyjny będzie miał wymiary 11x22 m, relaks zapewnią leżanki z masażem, masaż ścienny, masaż stóp i karku.

- Dla najmłodszych w brodziku o wymiarach 7x7 m czekać będą dzwonek wodny, jeż wodny i zjeżdżalnia słonik. Na zewnątrz będzie zamontowana zjeżdżalnia – rura – mówi prezes Irena Bogucka z KZB Legionowo, spółki odpowiedzialnej za tę inwestycję, dodając, że obok obiektu powstanie parking na 65 samochodów osobowych i 2 miejsca dla autokarów.

Jak zapowiada wykonawca, budowa przebiega zgodnie z planem.

- Budowa basenu jest na etapie robót fundamentowych, ziemnych. W segmencie C, czyli tam, gdzie jest mniejsza niecka i jacuzzi, w trakcie realizacji są ściany fundamentowe. W pozostałych segmentach, w tym segmencie B, w którym znajdzie się duża niecka basenowa, na dzień dzisiejszy prowadzone są roboty ziemne. Jedynie w części, gdzie znajdą się pomieszczenia socjalne i szatnie, w tej chwili prace jeszcze nie są prowadzone, gdyż czekamy na wykonanie ściany szczelinowej, która potrzebna jest do zabezpieczenia budynku małej sali gimnastycznej w szkole – mówi Jacek Niemyjski, kierownik budowy Moris Polska.

Prezydent Roman Smogorzewski podkreśla, że jest to inwestycja ważna nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

- To będzie basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną. Jego podstawowe zadanie to oczywiście basen szkolny dla szkoły podstawowej nr 8, pobliskiej szkoły podstawowej nr 4 oraz innych placówek oświatowych, ale basen będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i sportowców. Mam nadzieję, że niedrogie bilety i ciekawa oferta będą stanowiły doskonałą alternatywę dla obiektów komercyjnych lokalizowanych w okolicy;\\\]’[-=-/ – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

- Dołożymy wszelkich starań, aby budynek w stanie surowym był zakończony pod koniec lata, by zimą móc wykonywać prace wykończeniowe i montaż technologii basenowych – dodaje kierownik budowy.

Dzięki temu, że inwestycję realizuje spółka KZB Legionowo, basen będzie kosztował podatnika około 4 mln zł mniej, gdyż spółka odzyska podatek VAT. Koszt inwestycji po odjęciu podatku to 14 619 761,68 zł.

tn IMG 5244 tn IMG 5249 tn IMG 5255

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...