Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Umowa na budowę basenu podpisana

Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja – drugi basen, tym razem na os. Piaski, weszła w zasadniczą fazę. 7 lutego spółka KZB Legionowo podpisała umowę z wykonawcą – firmą Moris Polska. Jak zapowiada prezydent Roman Smogorzewski, rok szkolny w 2018 roku uczniowie „ósemki” rozpoczną na nowej pływalni.

Rozpoczęcie inwestycji to świetna wiadomość nie tylko dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8, ale także dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

- Budujemy przede wszystkim basen szkolny, bo to jest zadanie własne gminy. To nie będzie drogi aquapark, który stałby się obciążeniem dla gminy, lecz basen sportowy z bardzo atrakcyjną częścią rekreacyjną – mówi Roman Smogorzewski, dodając, że często w debacie publicznej pada pytanie po co nam spółki. Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie ¼ kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskani VAT-u przez spółkę – tłumaczy Smogorzewski.

Jak zapowiada wykonawca, termin 1 września 2018 roku bez problemu zostanie dotrzymany. - Mamy na tę inwestycję około 15 miesięcy. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby mieścić się w tym terminie. Mamy doświadczenie przy budowie obiektów sportowo – rekreacyjnych – mówi Piotr Kryczkowski z Moris Polska.

- Po odjęciu VAT koszty tej inwestycji to ok 14 mln zł – niedużo jak na basen, który będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o., dodając, że spółka wybierze solidny nadzór, który dopilnuje terminu realizacji tej inwestycji.

tn DSC 0673   

tn DSC 0712

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...