Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KZB  w trosce o bezpieczeństwo

Począwszy od 2 lutego KZB Legionowo Sp. z o.o. rozpoczęła montaż czujników tlenku węgla w lokalach komunalnych, ogrzewanych paliwem stałym tj. węglem i drewnem. Montaż tych czujników realizowany jest w pierwszej kolejności w budynkach drewnianych, gdzie występuje najczęstsze zagrożenie zatruciem tym niebezpiecznym gazem.

Tlenek węgla (tzw. czad) jest niezwykle silnie trującym, bezwonnym gazem stanowiącym uboczny produkt spalania paliw stałych,  gazowych i płynnych. W obiegowej opinii określenie „czad” jest niesłusznie utożsamiane z dymem ze spalania węgla, stąd opinia, że czad można wyczuć, co jest równie mylące co niebezpieczne.

- Akcją bezpłatnego montażu czujników objętych jest 7 budynków drewnianych w których mieszka 48 rodzin. Montowane są czujniki model CD-70 A4, posiadające wszystkie niezbędne atesty, które w sposób ciągły pokazują aktualną wartość stężenia tlenku węgla na elektronicznym wyświetlaczu – mówi Jerzy Wilczyński, Kierownik Działu Techniczno-Eksploatacyjnego.

Po przekroczeniu bezpiecznego stężenia czujnik alarmuje lokatorów głośnym sygnałem akustycznym oraz optycznym (czerwona dioda LED) o powstałym niebezpieczeństwie i zagrożeniu życia. Pozwala to na podjęcie przez lokatorów niezbędnych działań, m.in. poprzez otwarcie okien, wietrzenie lokalu i wymianę wadliwych pieców grzewczych.

tn 2017 02 02 KZB czujnik 2 

tn 2017 02 02 KZB czujnik 8

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...