Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pieniądze na boisko

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, zlokalizowane przy legionowskim Stadionie Miejskim, zyska nowe życie. I to dzięki rządowym środkom. Dzisiaj (12.12) w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie prezes KZB Legionowo Irena Bogucka podpisała umowę na 706 tys zł dofinansowania, jakie spółka KZB Legionowo otrzymała z programu Sportowa Polska. Środki, o które legionowski samorząd i zarządzająca bazą sportową spółka starali się od marca br, zostaną przeznaczone na modernizację boiska.

- Wniosek dotyczył modernizacji boiska o trawie syntetycznej, które jest bardzo uczęszczane nie tylko przez najmłodszych, ale także dorosłych mieszkańców. Nawierzchnia zużyła się przez te lata i cieszy mnie bardzo, że udało nam się wywalczyć dofinansowanie ze środków zewnętrznych – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo, przypominając, że całkiem niedawno, dzięki doskonałej współpracy z doświadczonymi w pozyskiwaniu funduszy pracownikami Urzędu Miasta Legionowo, spółka otrzymała aż 3,5 mln dofinansowania do budowy basenu na os. Piaski.

Boisko ze sztuczną, granulatową nawierzchnią mocno się zużyło i korzystanie z niego staje się coraz bardziej problematyczne. Wieloletnia eksploatacja znacznie wpłynęła na nawierzchnię oraz górną warstwę podbudowy. Sztuczna trawa się wyeksploatowała, uległa zużyciu, przez co jej włókna stały się poprzełamywane i pozaginane. Odłamki trawy syntetycznej zmieszały się z materiałem wypełniającym nawierzchnię, tworząc dodatkową warstwę, która utrudnia odprowadzanie wody. Nawierzchnia straciła elastyczność i drożność.

W ramach zaplanowanej inwestycji zaplanowano demontaż wraz z utylizacją zużytej nawierzchni, uzupełnienie oraz wyrównanie płyty wierzchniej boiska, niwelacja płyty, montaż maty amortyzującej i potem nowej trawy syntetycznej.

Spółka KZB Legionowo ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Termin składania ofert został przedłużony do 18 grudnia 2018 r.

tn 20181212 102336  

tn 20181212 102806

 

 

 

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...