Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czynsze nieznacznie w górę

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych od marca zapłacą więcej. Podwyżka czynszów, pierwsza od 2015 roku, spowodowana jest wzrostem kosztów utrzymania powierzchni wspólnych, związanym ze wzrostem cen mediów i usług.

Stawki czynszu wzrosną o 12 %, co oznacza, że najemca lokalu o powierzchni 30 m2 o najniższej kategorii zapłaci o 2 zł i 10 groszy więcej miesięcznie, a najemca podobnego lokalu o najwyższej kategorii, położonego w budynku wspólnoty mieszkaniowej, zapłaci o 17 zł i 70 groszy więcej.

- Ostatnie podwyżki stawek miały miejsce w 2015 roku. Koszty utrzymania lokali komunalnych wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego gminy Legionowo stale rosną i są mniejsze od przychodów z czynszów. Dlatego od 1 marca 2019 roku wprowadzamy 12-procentowy wzrost stawek czynszu. Dla lokalu I kategorii stawka wzrośnie o 0,59 groszy, w przypadku lokali VIII kategorii będzie to 7 groszy za metr kwadratowy – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o.o.

Na koniec 2017 roku w skład zasobu mieszkaniowego Gminy Legionowo wchodziły 983 lokale, w tym 287 to lokale socjalne, czyli najniższych dwóch kategorii. Jak udało nam się ustalić, najemcy nowych lokali socjalnych w wybudowanych przez miasto blokach, których jest aż 161, zapłacą od marca o 4 zł 50 groszy więcej za mieszkanie o powierzchni 30 m 2. Czynsz za takie mieszkanie wyniesie 41,10 zł miesięcznie. Do tego dochodzi opłata za śmieci i zużyte media. Stawka za lokale najwyższej kategorii wyniesie 5,48 zł za metr kwadratowy, a najniższej – 1,37 zł za metr.

tn IMG 4494

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...