Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zadaszenie lodowiska

 

Najbliższy sezon zimowy może się znacznie wydłużyć dla wielbicieli łyżwiarstwa. Spółka KZB Legionowo planuje zadaszenie miejskiego lodowiska. Projekt jest już gotowy, spółka poszukuje wykonawcy inwestycji.

Tego rodzaju zabudowa przedłuży okres korzystania z lodowiska i stanie się ono możliwe nie tylko w okresie zimowym. Przez letnie miesiące będzie tam boisko wielofunkcyjne z naciskiem na piłkę nożną, ponieważ istnieje w mieście takie zapotrzebowanie – mówi Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo.

Projekt wykonała pracownia architektoniczna XYZ, znana i uznana nie tylko w Legionowie. Postanowiono nawiązać do sąsiadującej z lodowiskiem Areny. – Architekturę cechuje przede wszystkim ścisłe dopasowanie się i nawiązanie do istniejącej hali widowiskowej. To piękny obiekt, którym szczyci się Legionowo. Postanowiliśmy, że ten nowy – w postaci nowoczesnej odkrytej hali wielofunkcyjnej, będzie stanowił z nią jeden wspólny kompleks – mówi Dawid Łapiński z pracowni architektonicznej XYZ. – To będzie rodzaj hybrydy, która połączy sporty zimowe i letnie. Powstała głównie z myślą o łyżwiarzach i będzie już mogła funkcjonować od listopada do końca marca. Poza tym okresem, czyli od późnej wiosny do początku jesieni, będzie przeznaczona na gry zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka i koszykówka. Dźwigary w istniejącej hali są stalowe. My postanowiliśmy stworzyć pewien klimat, dlatego znajdą się tu dźwigary z drewna klejonego, opierające się na słupach żelbetowych. Słupy z kolei będą przenosiły obciążenia na grunt poprzez odpowiednio zaprojektowane stopy fundamentowe. A całość będzie obłożona blachą aluminiową w kolorze tytan cynku. Boczne przegrody – blokujące dopływ śniegu, słońca i wiatru, zostaną wykonane z aluminiowych żaluzji. Cała hala, jako program użytkowy, posiada wypożyczalnię łyżew, szatnię, część socjalną, toalety, część magazynową, a także część techniczną razem z trybunami – wylicza architekt Dawid Łapiński.

Spółka otrzymała już ze starostwa pozwolenie na budowę. Ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się w październiku, a w kolejnym miesiącu zadaszone lodowisko zostanie uruchomione.

 tn Lodowisko1  

tn Lodowisko2

 

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...