Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tężnia po przerwie

Po zimowej przerwie spółka KZB Legionowo ponownie zaprasza do Parku Zdrowia i znajdującej się w nim tężni solankowej. Teren parku został wysprzątany, a tężnia ponownie napełniona solanką. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych, park oferuje także zacienione ławki, alejki między drzewami oraz plenerową siłownię.

Przypomnijmy – legionowski Park Zdrowia przy ul. Sobieskiego działa od 2015 roku. A jego główną atrakcją jest właśnie bezpłatna tężnia.

Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny. Cały sekret ich dobroczynnego działania na organizm kryje się właśnie w konstrukcji – wytwarza się w nich aerozol bogaty w mikroelementy, takie jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo, sód. Inhalacje pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu nad morzem. Dawka jodu jaką pochłaniamy przez godzinę w tężni jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni pobytu nad Bałtykiem.

- Warto przyjść do parku i pooddychać powietrzem jak w Ciechocinku – mówi Jerzy Wilczyński z KZB Legionowo sp. z o.o. - pomaga ono między innymi w dolegliwościach dróg oddechowych.

Oprócz tężni w Parku Zdrowia znajdują się także stoliki do gry w szachy, warcaby czy chińczyka, a także plac do gry w boule. Jak zapowiadają władze Legionowa, latem ponownie do parku powrócą potańcówki i imprezy plenerowe.

 

tn 20160316 132206

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...