Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inwestycje w oświatę

 

KZB Legionowo Sp. z o.o., jako właściciel największego zasobu placówek oświatowych w powiecie legionowskim, co roku podejmuje działania mające na celu unowocześnianie, modernizację i podnoszenie standardów jakości legionowskich szkół i przedszkoli.

W zasobie spółki znajduje się siedem szkół, jedenaście przedszkoli oraz jeden żłobek, który jest największą placówką opieki dla najmłodszych dzieci w Polsce.

Podczas corocznych prac remontowo - inwestycyjnych legionowskie placówki oświatowe w każde wakacje zyskują nowe oblicze. Latem 2017 roku powstały sale dydaktyczne w ZSP Nr2, SP Nr3, PM Nr5 i 7 wraz z zapleczami sanitarnymi dla przedszkolaków, które zostały utworzone poprzez modernizację lub adaptację istniejących pomieszczeń. Wykonano tam podłączenia instalacji elektrycznych, hydraulicznych, wentylacyjnych oraz zamontowano urządzenia klimatyzacyjne.

W związku z różnorodnym stanem technicznym poszczególnych budynków oświatowych, zakres ubiegłorocznych wakacyjnych prac remontowych był bardzo szeroki.

Odświeżono wnętrza, w zależności od potrzeb malowane zostały sale gimnastyczne, klasy, korytarze, klatki schodowe, a dodatkowo zostały przeprowadzone prace związane z wymianą wykładzin podłogowych (PM 1, PM 5, ZSP nr2) i paneli (PM 9, ZSP 2), cyklinowanie sal gimnastycznych (ZSP Nr2, ZSO Nr 2). W korytarzu SP nr 3 zamontowane zostały osłony grzejnikowe. Wymianie poddane zostały dwa dźwigi towarowe (PM Nr 10, Żłobek). Gruntownej zmieniły się szatnie legionowskiej „ósemki” poprzez likwidację metalowych boksów, wyszlifowanie posadzki lastryko, prace malarskie oraz montaż nowych szafek. W szkole zostały utworzone pracownie fizyczne i chemiczne.

- Estetyka i funkcjonalność pomieszczeń w szkołach jest dla nas bardzo ważna, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. Jednym z najważniejszych ubiegłorocznych zadań, mających na celu właśnie poprawę bezpieczeństwa przebywających w budynkach dzieci i młodzieży, był montaż awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego na każdej kondygnacji w szkole podstawowej nr 7 oraz w przedszkolach nr 9 i 12 – mówi prezes Irena Bogucka z KZB Legionowo sp. z o.o. - Poddano również modernizacji część hydrantów wewnętrznych w żłobku i przedszkolu nr 3. Dodatkowo spółka sukcesywnie przeprowadza prace związane z wymianą, modernizacją oraz rozbudową sieci monitoringów szkolnych w przedszkolach nr 2 i 7 oraz ZSP i ZSO Nr 2 – mówi prezes Bogucka.

Jednak spółka KZB dba nie tylko o wnętrza w budynkach, ale także o same budynki. Podczas wakacyjnych remontów został naprawiony dach nad halą sportową w szkole „jedynce” oraz naprawiony i częściowo przebudowany dach nad PM Nr 2.

Wymianie, konserwacji i uszczelnieniu zostały częściowo poddane okna m.in. w SP 1, ZSP Nr 2, SP Nr 3, SP Nr 8, PM Nr 5, PM Nr 6, PM Nr 7, PM Nr 10. Ogrodzenia i tereny wokół budynków szkolnych także nie zostały pominięte podczas wakacyjnych prac remontowych. Pomalowane zostały ogrodzenia w dwóch przedszkolach nr 3 i 5.

Na terenach trzech placówek oświatowych została ułożona kostka brukowa: SP Nr 1 część dziedzińca przed budynkiem głównym, ZSP Nr 2 część parkingu i chodnika będącego dojściem do budynku oraz w PM Nr 6 nawierzchnia tarasów zewnętrznych stanowiąca drogę ewakuacyjną z sal dydaktycznych.

- Wszystkie budynki szkół, przedszkoli oraz żłobka są na bieżąco sprawdzane pod względem bezpieczeństwa użytkowania poprzez okresowe przeglądy stanu technicznego budynków, instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych, podręcznego sprzętu ppoż, urządzeń wentylacji, klimatyzacji oraz monitoringu – dodaje prezes KZB Legionowo.

tn 13616341 1188020864576657 218462562 o

 

Kontakt

KZB Legionowo Sp. z o.o
ul. marsz. J. Piłsudskiego 3
05 -120 Legionowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 774 45 95
Faks: 22 774 11 77

Do pobrania

Formularz rezerwacja sztucznego boiska

Formularz rezerwacji boiska z naturalną nawierzchnią

Logotyp KZB Legionowo SP. z o.o.

cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat magna eros eu erat.

Trochę o nas

KZB- Legionowo Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego w jednoosobową spółkę prawa handlowego, której jedynym właścicielem jest Gmina Legionowo. czytaj więcej...